Bingöl Üniversitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En BÜyÜk KeŞİf Kendİmİze Olandir.!

2 posters

En BÜyÜk KeŞİf Kendİmİze Olandir.! Empty En BÜyÜk KeŞİf Kendİmİze Olandir.!

Mesaj tarafından CeLeB! Ptsi Ekim 08, 2007 3:36 pm

Hergüne kendi kendime, bütün yaşam sorunlarımı aynı anda cözmeye çalışmayacağıma ve sizdende bunu yapmanızı istemeyeceğime söz vereceğim.

Her güne, kendim, siz ve icinde yasadigimiz dünyaya iliskin yeni seyler ögrenmeye calisarak baslayacagim.her güne,dünyamizdaki güzellikleri daha cok farketmeye calisarak baslayacagim.ve böylece her seyi yeni dogmus gibi duyumsamayi sürdürebilirim.

Her güne,birbirimizi daha iyi taniyabilmemiz icin,sana üzüntümün yanisira sevincimi de iletmeyi düşünerek başliyacağim,

Her güne,her ikimizin de yüzlerce farkli bicimde gelişip değiştiğimizi animsayarak,seni can kulağiyle dinleyip görüş açini öğrenmeye çaliaşmayi ve kendi göruş açimi sana en az korkutacak biçimde aktarma yolunu bulmayi kendime animsatarak basliyacagim.

Her güne, bir insan olduğumu ve ben kusursuz oluncaya dek senin kusursuz olmani istemeyecegimi kendime animsatarak baslayacagim..

Her güne, ellerimi uzattip sevecenlikle sana dokunmayi kendime animsatarak baslayacagim.cünkü seni duyumsamaktan yoksun kalmak istemiyorum. her güne, yeniden seven insan olma sürecine girerek baslayacagim ve sonra neler olacagini izleyecegim...

UNUTMAYIN !.

Herkes aslinda yalnızdır ve anlasilmak ister:ama hic bir zaman bir başkasını tümüyle anliyamayiz ve hepimiz bizi cok seven kisilere bile bir parça yabanci kalırız. Acimasiz olanlar gücsüzlerdir..sevecenlik yalnız güclülerden beklenilebilir korkuyu bilmeyenler gerçekte yüreklı degildir,çünkü yüreklilik, düşlenilebilene karşi koyma gücüdür.insanlari çocukmus gibi görürseniz,onlari daha iyi anliyabilirsiniz.Nedenli yasli ya da etkileyici olurlarsa olsunlar,çünkü çogumuz hic bir zaman büyümeyiz, yalnizca boyumuz uzar.Mutluluga ancak beynimizi ve yüregimizi gücümüz yettigince etkilestirtigimiz de ulasbiliriz...Yasamin amaci önemli olmaktir-saygin olmak,bir seyi savunmak,bosuna yasamamis olmaktir...Ancak kendimizi de uyarmaliyiz çok çalismadan, ellerimizi kirletmeden, hic bir degisimi gerçeklestiremeyiz,gelisim kisilik olusturma konusun da ezberlenecek hic bir formül ya da kitap yoktur.Yalnizca, şunlari biliyorum,yasiyorum,varim buradayim,gelisiyorum,yasamami baskalari degil kendim olusturuyorum.Kendi kusurlarimi yanlislarimi suçlarimi açik yüreklilikle kabullenmeliyim.Yoklugumun acisini hiç kimse benim kadar duymaz,ama yarin yeni bir gün ve yatagimdan çikip yeniden yasamaya baslamaya karar vermeliyim basarmasam sizi yasami ya da Tanriyi suçlamamin kolayligina siginmamaliyim...

´Sevmeyi ögrendim tutkuyla duyumsamayi ve utanç
duymadan ifade etmeyi ögrendim.Her günü yeni bir
serüven haline getirmeyi ögrendim,kisilere ve şeylere
özen göstermeyi ögrendim,yasamdan bir sey almayi bir
ayricalik ve yasama kendi benzersizligini vermeyi bir
sorumluluk olarak ögrendim´...

´Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolayca öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz. Sevgi haksızlığa sevinmez, ama gerçek olanla sevinir. Sevgi her şeye katlanır, her şeye inanır, her şeyi ümit eder, her şeye dayanır. Sevgi asla son bulmaz´...

BİLİYORUMKİ DOKUNDUGUMUZ HİC BİR SEYİN SÜREKLİLİGİ YOKTUR.!
CeLeB!
CeLeB!
Adminstratörs
Adminstratörs

Erkek

En BÜyÜk KeŞİf Kendİmİze Olandir.! Empty Geri: En BÜyÜk KeŞİf Kendİmİze Olandir.!

Mesaj tarafından By LioN Salı Ekim 09, 2007 4:12 pm

emeğine sağlık kardeşim
By LioN
By LioN
Web MasteR
Web MasteR

Erkek

https://unibingol.yetkin-forum.com